ФИНАЛЕТО НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО КОШАРКА СО ЕВРОПСКИ РЕПРЕЗЕНТАЦИИ, СРБИЈА ПРОТИВ ГЕРМАНИЈА

WEB Телевизија во живо

Србија и Германија ќе играат во финалето на Светското првенство во кошарка. Србите успеаја да влезат во финалето победувајќи ја селекцијата на Канада, во меч во кој важеа за мали аутсајдери, а Германија тесно ја победи Америка.
Финалето на СП е во недела, 14:40 часот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *