НА МНОГАЈА ЛЕТА ДРЕВНОМУ НАРОДУ МАКЕДОНСКОМУ! ДВЕ ГОДИНИ ОД ПРЕОСВЕТУВАЊЕТО НА ЦРКОВНИОТ ХРАМ СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ

WEB Телевизија во живо

На 17 септември 2023 година, се навршија две години од преосветувањето на црквата “Св. Кирил и Методиј” во градот Гевгелија. По тој повод, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на бројно свештенство од Повардарската епархија, отслужи света Божествена Литургија во оваа црква. На Литургијата молитвено присуствуваа голем број жители на градот Гевгелија.
На многаја лета, древному народу МАКЕДОНСКОМУ !
На многаја лета, обесправеному народу МАКЕДОНСКОМУ !
На многаја лета, Божјему народу МАКЕДОНСКОМУ !
На многаја лета, благословеному народу МАКЕДОНСКОМУ !
На многаја лета, бесмертному народу МАКЕДОНСКОМУ !

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *