ДО 10-ТИ СЕПТЕМВРИ МОЖЕ ДА СЕ ПРИЈАВИТЕ ПО НАЈНИСКА ЦЕНА НА УЛИЧНАТА ТРКА „NOVEMBER RUN ГЕВГЕЛИЈА 2023“

WEB Телевизија во живо

По трет пат, АК 7-ми Ноември од Гевгелија ја организира уличната трка во Гевгелија под името „November Run Gevgelija 2023.“ Трчајте во најтоплиот град во државата во недела, на
05 ноември 2023 година!
Трката November Run Gevgelija 2023 е организирана според правилата на IAAF, Атлетската федерација на Македонија и согласно важечките законски прописи.
Сите тркачи може да се пријават по најниска цена до недела 10.09.2023 година на трките од 5 или 10 километри / Early bird registration until Sunday 10.09.2023 for 5к and 10k
За сите евентуални промени во времето за старт, сите учесници ќе бидат известени преку официјалниот Facebook профил на организаторот, вебсајтот на организаторот, како и преку сите дигитални канали со чија помош се комуницира со јавноста.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *