ЧЕТВОРИЦА ЗАГИНАТИ ПРИ СУДИР НА ТУРИСТИЧКИ АВТОБУС СО АВТОМОБИЛ ВО БЛИЗИНА НА КУКУШ

WEB Телевизија во живо

Според последните информации, четири лица загинаа кога туристички автобус од Србија удрил во автомобил во близина на Кукуш во северна Грција, соопшти грчката полиција.
Автобусот бил со српски регистарски таблички, а 23 од над 80 патници биле пренесени во болница со полесни повреди. Автомобилот бил со грчки регистарски таблички.
На местото на несреќата се ангажирани 18 пожарникари и шест спасувачки возила.
Грција е меѓу земјите на ЕУ со најголем број сообраќајни несреќи секоја година, со 58 смртни случаи на милион луѓе во 2022 година, покажуваат бројките на Европската комисија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *