21 СЕПТЕМВРИ,МЕЃУНАРОДЕН ДЕН НА МИРОТ

WEB Телевизија во живо

Благословени да се миротворците,зошто тие ќе бидат наречени Деца на Господа(Матеја 5:9).
Тој е посветен на мирот во светот, а особено на отсуството на војна и насилство, што може да биде резултат на привремен прекин на огнот во борбените зони за пристап до хуманитарна помош.
Денот за прв пат бил прославен во 1981 година и го одбележуваат многу нации, политички и воени групи и луѓе. Во 2013 година, Генералниот секретар на Обединетите нации денот го посветил на образованието за мир, клучното превентивно средство за одржливо намалување на војната.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *