УТРЕ ПРОМОЦИЈА НА ПРОЕКТОТ „ЗДРУЖИ СЕ ЗА ЗАЕДНИЦАТА“ ВО КОЈА УЧЕСТВУВА И ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

На 23.08.2023 година( среда), со почеток во 11 часот во х.Хилтон, Скопје ќе се одржи промоција на Проектот на УСАИД „Здружи се за заедницата“
На настанот воведни обраќања ќе имаат Никица Кусиникова – извршна директорка на Здружението Конект и Џери Дајбл – претставничка на канцеларијата на УСАИД во Северна Македонија.
 
На настанот ќе биде презентиран „Извештајот за проценка на капацитетите за самоодржливост во избраните општини во Македонија“ и ќе биде презентирана дигиталната платформа за граѓанско учество „Комунити“.
 
Официјално ќе се потпишат меморандуми за соработка со партнерските општини Гевгелија, Гостивар, Охрид, Струмица, Чаир и Шуто Оризари.
 
Обраќања во вид на заложби за локална инфраструктура за развој на филантропија ќе имаат:
Андон Сарамандов – Градоначалник на Општина Гевгелија
Висар Ганиу – Градоначалник на Општина Чаир
Курто Дудуш – Градоначалник на Општина Шуто Оризари
Проектот на УСАИД „Здружи се за заедницата“ е имплементиран од здружението Конект во партнерство со Фондација Аполонија, Индиго и ЕВН.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *