УСВОЕНА ИЗМЕНАТА НА ОДЛУКАТА ЗА ОПШТИНСКИ ЛИНИСКИ ПРЕВОЗ НА ПАТНИЦИ

WEB Телевизија во живо

Советниците на последната седница на Советот на Општина Гевгелија ја донесоа измената во членот 3 од Одлуката за Општински линиски превоз на патници од 2017 година. Со оваа измена, линиите Негорци – Кованец и Миравци-Петрово се укинуваат и се додаваат во линиите Гевгелија-Негорци-Кованац и Гевгелија-Миравци-Петрово.
Во најскоро време ќе се распише Јавен повик за вршење на општински линиски превоз со кој ќе се утврди единствена мрежа на автобуски линии и стојалишта на подрачјето на Општина Гевгелија. Со оваа измена се утврдуваат 5 автобуски линии и тоа:
-Гевгелија –Негорци-Кованец
-Гевгелија-Прдејци
-Гевгелија-Миравци-Петрово
-Гевгелија-Богородица
-Гевгелија-Моин-Ново Конско

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *