СЕ УРНА ПРИВАТЕН АВИОН ВО РУСИЈА, ЗАГИНАА 10 ЛИЦА. НА СПИСОКОТ НА ПАТНИЦИ БИЛ И ЕВГЕНИЈ ПРИГОЖИН, ВОДАЧОТ НА РУПАТА „ВАГНЕР

WEB Телевизија во живо

Седум патници и тројца членови на екипажот се наоѓале во авионот Ембраер, кој летал од Москва за Санкт Петербург.
Десет лица загинаа во падот на приватен авион северно од Москва, а руската управа за цивилно воздухопловство соопшти дека на списокот на патници се наоѓа и поранешниот водач на платеничката група Вагнер, Евгениј Пригожин, пренесува Sky News.
Седум патници и тројца членови на екипажот се наоѓале во авионот „Ембраер“ кој летал од Москва за Санкт Петербург, јави агенцијата ТАСС.
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *