РЕКОНСТРУИРАН СТАРИОТ ОБЈЕКТ НА ,,ВИНОЈУГ” И ПЕНЗИОНЕРСКОТО ВО БОГОРОДИЦА

WEB Телевизија во живо

Завршена е реконструкцијата на старата кафана „Винојуг“ заедно со просториите на пензионерското во населеното место Богородица..
Ставањето во повторна функција на овој општествено- корисен објект е од големо значење за граѓаните од Богородица бидејќи го краси центарот на населеното место и отвара ново место за средби на граѓаните од Богородица..
Реконструкцијата се состоеше од комплетно реновирање со замена на кров, нова столарија, замена на под, внатрешно и санитарно уредување на објектите

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *