ПРОСЛАВЕТЕ ГО, СО ВАШЕТО МИЛЕНИЧЕ, 26-ТИ АВГУСТ, МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА КУЧЕТО

WEB Телевизија во живо

26 август се слави за да се подигне свеста за подобра грижа за овие скапоцени животни и свест за нивната вредност во човечкиот живот.
За сопствениците и љубителите на бушавите миленици со четири нозе, овој ден е посебен ден. Причината е што секој 26 август е Меѓународен ден на кучето.
Значи, ако веќе не сте, честитајте им го денот на вашите најдобри пријатели, почестете ги со некое уживање, прошетајте со нив и забавувајте се како што треба. Сепак, Денот на кучето е само еднаш годишно, а нашите кучиња љубов сакаат секој ден во годината.

Како да ги направиме среќни? Едноставно – така што ќе бидеме со нив. Кучињата многу не сакаат и фактот дека сме со нив понекогаш за нив е многу поважен од самата храна. Се разбира, тие нема да одбијат убав мал подарок во форма на играчка или специјалитет, но всушност е многу подобро да ги наградите бесплатно – изгребајте ги на тоа убаво место над опашката или зад ушите, дозволете им да ви го вратат бакнежот, а оние што не им дозволуваат на кучињата да се качуваат на кауч или во кревет – можеби би можеле да им дозволите да го направат тоа денес? Знаеме дека е лоша идеја затоа што ќе ги збуни кучињата, но денес се уште им е денот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *