ПРИ ПОЛИЦИСКА КОНТРОЛА ВО ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА КАЗНЕТИ 14 ВОЗАЧИ ПОРАДИ ПРЕБРЗО ВОЗЕЊЕ

WEB Телевизија во живо

На 20.08.2023 во периодот од 17.00 до 22.00 часот на подрачје на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од дозволената. Притоа, биле констатирани 63 прекршувања на брзината, од кои 27 на подрачје на Радовиш, 16 на подрачје на Струмица, 14 на подрачје на Гевгелија и 6 на подрачје на Валандово. Од нив, 40 пречекорувања на брзината биле констатирани надвор од населено место, а 23 во населено место. Сите констатирани прекршоци биле соодветно санкционирани.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *