ПОЖАРНИКАРИТЕ ОД ГЕВГЕЛИЈА И ДОЈРАН ГО ИЗГАСНАА ПОЖАРОТ КАЈ ЃОПЧЕЛИ

WEB Телевизија во живо

Пожарот кој избувна околу 15 часот вчера, на отворено кај селото Ѓопчели, Општина Дојран и зафати сува трева со густи грмушки и нискостеблеста шума е изгаснат.
Преходно Центарот за управуање со кризи (ЦУК) информираше дека по дојавата за пожарот на терен на терен беа излезени 4 возила и 10 Пожарникари од ТППЕ Гевгелија, 1 возило и тројца од Доброволното Противпожарно Друштво Дојран, како и 8 луге од Шумското стопанство Гевгелија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *