ПОТПИШАН МЕМОРАНДУМ ЗА СОРАБОТКА ПОМЕЃУ ЗДРУЖЕНИЈАТА „ГЕВГЕЛИЈА ТОЧАК КЛУБ“ И „РЕТКИ ПТИЦИ ГББ“

WEB Телевизија во живо

На ден 24.08.2023 се потпиша меморандум за соработка помеѓу здруженијата на граѓани “Гевгелија Точак Клуб – ГТК” и “Ретки Птици ГББ”.
Меморандумот има за цел преку заеднички акции и дружења активностите на здруженијата да ги подигне на повисоко ниво, а преку кампањите кои во иднина ќе бидат организирани да помогне и во зголемувањето на бројот на туристи од Македонија и странство
Дружењето се одржа во просториите на Ретки Птици ГББ а стартуваше со забавен дел – натпревар во пикадо помеѓу јуниорите на двете здруженија

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *