ПОСЛЕ ЕДНА ЕПСКА БОРБА ЃОКОВИЌ ГО ПОБЕДИ АЛКАЗАР ВО СИНСИНАТИ

WEB Телевизија во живо

Карлос Алкараз можеби е најдобриот тенисер во светот во моментов, но Новак Ѓоковиќ покажа дека е кралот на тенисот. Она што го покажа во финалето во Синсинати, во битката на двајцата тениски титани, ќе се раскажува со денови, месеци, можеби и години.
Само Господ знае како Ноле се врати и ја освои 39. Мастерс титула во кариерата. Светот и сите ние можеме само да му се восхитуваме..
Новак Ѓоковиќ го совлада Карлос Алкараз во финалето на Мастерсот во Синсинати по 3 часа и 49 минути и три сета – 5:7, 7:6, 7:6!
 
Се играше нереален тенис. Ова е за тениските книги, за нешто што се нарекува историја, а во историјата може да има само еден најдобар. А тоа оваа вечер беше Новак Ѓоковиќ. Тоа што го направи, во текот на целиот меч, два тај-брејка, беше на колена, но успеа да се дигне. Исто такви падови и воздигнување имаше и младиот Алказар .
После еден еден во сетови, се мислеше дека ништо поспектакуларно не може да се случи, а потоа дојде третиот сет, кој траеше речиси 2 часа.
Фантастична битка, фантастични играчи, секоја чест. На крајот освен Ѓоковиќ, победи и тенисот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *