ОПШТИНСКИ НАТПРЕВАР ВО ПИНГ ПОНГ НА ЛИЦА СО ИНВАЛИДИТЕТ

WEB Телевизија во живо

Здружението за Спорт и рекреација на инвалиди Гевгелија организираше општински натпревар во пинг понг за инвалиди на кој Мобилност Гевгелија учествуваше со десетина свои членови.
Во категорија мажи со телесен инвалидитет прво место освои Никола Пеев од Стојаково, второ место Илчо Кангов Гевгелија и трето место Горан Џелајков од Стојаково. Во категоријата жени со телесен инвалидитет прво место за Благица Ѓоргиевска Валандово, второ место за Љубица Марковска Гевгелија и трето место Валерија Пеева Стојаково. Во категоријата слабовидни лица прво место за Лана Трајкова и второ место за Елена Проданова. Се играше и категорија микс мажи и жени со телесен инвалидитет и слабовидни лица. Здружението изрази благодарност до Црвен крст Гевгелија за подршката на настанот со волонтери, и на Елена Бегова за присуството.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *