ОО ЦРВЕН КРСТ ГЕВГЕЛИЈА СО ГРАЃАНСКА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА

WEB Телевизија во живо

Во организација на Црвен крст Гевгелија, на ден 30-ти август (среда) , во времето од 10 до 15 часот, во Народен театар Гевгелија ќе се одвива крводарителска акција.
На покана на Црвениот крст Гевгелија свое учество на акцијата ќе земат и членовите на навивачката група Фантоми Север ,кои хуманоста од трибините ќе ја пренесат преку дарување на крв за спас на нечиј живот.
Дојди, дарувај крв и биди причината за спас на нечиј живот! Заинтересираните крводарители своето учество може да го најават на 077 750 120.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *