НАМАЛЕН ВОДОСТОЈОТ НА ДОЈРАНСКОТО ЕЗЕРО

WEB Телевизија во живо

За два сантиметра е намален водостојот на Дојранското Езеро од вчера, а нивоата на другите две природни езера во земјава се исти, покажуваат резултатите од последните мерења направени од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).
Со тоа, само водостојот на Охридското Езеро е повисок од просекот за август и тоа за само еден сантиметар, додека нивото на Дојранското Езеро е пониско за 1,3 метри, а на Преспанското Езеро за 1,91 метар од повеќегодишниот просек за овој период од годината.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *