НА ДЕНЕШЕН ДЕН 1969 ГОДИНА БИТЛСИ ГО ЗАВРШИЈА АЛБУМОТ „ АBBEY ROAD“.ТОА БЕШЕ ПОСЛЕДНО ЗАЕДНИЧКО ВЛЕГУВАЊЕ ВО СТУДИО НА ЏОН,ПОЛ,ЏОРЏ и РИНГО

WEB Телевизија во живо

После завршувањето на снимањето на песната „Те сакам, (Таа е толку тешка)“, Битлси работеа на подредување на редоследот за албумот „Abbey Road“. Беше составена прелиминарната мастер-лента. Песната „Те сакам“, која беше планирана за втората страна од албумот, но на крајот беше ставена на првата. Ова беше последен пат кога сите четворица Битлси беа заедно во студиото „Еби Роуд“.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *