НА 3-ТА НОЌНА ТРКА „РОДОХОРИ НАУСА 2023“ УСПЕШЕН НАСТАП НА ШЕСТМИНА ГЕВГЕЛИЧАНИ

WEB Телевизија во живо

На вчерашните ноќни трки на 13,7 и 5,7 километри во Родохори Науса, Република Грција, учество зедоа и членовите на АК „7-ми Ноември“ од Гевгелија, Игор Коцевски, Дарко Прошев, Бојан Петровски, Томе Каркалашев, Никола Нанчев и Теодор Граматиков.
Дарко Прошев, кој единствено настапи на трката на 13,7 километри, која е со висинска разлика од 650 метри, го освои одличното четврто место во генерален пласман.
 
Останатите петмина настапија на трката од 5,7 километри со висинска разлика од 200 метри. Тука, Игор Коцевски и Никола Нанчев постигнаа успех во своите категории искачувајќи се на подиумот.
Трката „Патот на дивата свиња“ ја организира екипата на „Патот на Ципурос“, под покровителство на Здружението на тркачи Киријакос Лазаридис.
Настанот се одржува во прекрасна шумска област и има за цел да ги запознае тркачите со чувството на вистинска ноќна патека надвор од урбана средина.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *