КОНЦЕРТ НА ШКОЛАТА НА ТАПАНИ ПОД МЕНТОРСТВО НА МОМЧИЛО ДЕЛЕВ

WEB Телевизија во живо

Во програмата за Гевгелиско културно лето Домот на култура најавува уште еден концерт. Концерт на школата за тапани под менторство на Момчило Делев. Настанот ќе се одржи на 31.08 (четврток), со почеток од 20.00 часот на платото пред Народниот театар во Гевгелија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *