ГОРАН ГЛАВЧЕВ УШТЕ ЕДНА СЕЗОНА ВО КК „КОЖУВ“

WEB Телевизија во живо

Кошаркарскиот прволигаш од Гевгелоја, екипата на „Кожув“ ја продолжи соработката со бекот Горан Главчев.Управата се договори со Главчев, тој уште една сезона да биде дел од составот на тренерот Александар Јончевски.
Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, како и гевгелиската кошаркарска јавност се задоволни од задржувањето на 30-годишниот Главчев. Тој, пред две години се врати во Кожув од редовите на Академија ФМП, а во минатото настапуваше уште за М ладост, Земун, Радовиш, Работнички и Блокотехна.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *