ФК „КОЖУФ“ СО ТРИ ПОБЕДИ ВО ПРВИТЕ ТРИ КОЛА ВО ВТОРАТА ЛИГА

WEB Телевизија во живо

Се одиграа натпреварите од 3. коло во Втората лига во која беа забележани очекувани резултати. Тимот на „Кожуф“ дома го победи Скопје со 4-2, со головите на Ангел Кочев, Александар Богданоски, Давид Ристовски и Ќире Митков и со максимални девет бодови продолжува, заедно со Пелистер, Башкими, Детонит и Беса победнички во второлигашката конкуренција.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *