ДАЛИ ВО СЕПТЕМВРИ ЦЕНАТА НА ОГРЕВНОТО ДРВО МОЖЕ ДА ДОСТИГНЕ И ДО 100 ЕВРА ЗА КУБИК?

WEB Телевизија во живо

Во складиштата на ЈП Национални шуми годинава кубен метар даб и багрем се продава по цена од 3.564 денари, буката по 3.444 денари, а јавор, јасен и брест по 3.243 денари. Но таму списоците за купување на огредно дрво се затворени уште на почетокот на годината.
Годинава ЈП Национални шуми треба да исече вкупно 556.808 кубни метри огревно дрво и отпад собрани по сечата.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *