ДАЛИ „УБИЕЦОТ НА ЛЕТОТО“ КАКО ШТО СЛОВЕНЦИТЕ ГО НАРЕКОА СТУДЕНИОТ БРАН СО ПОРОЈНИ ДОЖДОВИ И ГРМЕЖИ ЌЕ ЈА ПОГОДИ И МАКЕДОНИЈА?

WEB Телевизија во живо

Управата за хидрометеоролошки работи предупреди дека утре претпладне времето ќе биде сончево и топло со умерен до засилен ветер од јужен правец. Попладне и во ноќните часови почнувајќи од запад облачноста ќе се зголемува и ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, наместа во форма на невреме со интензивен дожд за кратко време (над 20 л/м2 за 6 часа), силен ветер, поинтензивни електрични празнења и услови за појава на град. UV зрачењето ќе биде 8.
За разлика од Србија, Хрватска и Словенија, Македонија ова лето беше поштедена од чести временски непогоди, но од УХМР предупредуваат дека поради зголемена енергија и влага во атмосферата утре може да дојде поголема нестабилност.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *