УШТЕ ЕДНА УСПЕШНА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА ВО ГЕВГЕЛИЈА ВО КОЈА СЕ СОБРАНИ 38 ЕДИНИЦИ КРВ

WEB Телевизија во живо

ОО Црвен крст- Гевгелија во соработка со Институтот за трансфузиона медицина реализираше уште една успешна крводарителска акција. На акцијата, којашто се одржа во Пионерски дом „Јосип Броз Тито“- Гевгелија, беа собрани нови 38 единици крв. На оваа крводарителска акција ОО Црвен крст- Гевгелија додели таблет-компјутер обезбеден од G-Store Computers Гевгелија на еден крводарител. Најсреќниот крводарител кој стана добитник на наградата е Ристо Олумчев.
Организаторите упатуваат благодарност до крводарителите за учеството и придонесот во успешната реализација на крводарителската акција,

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *