ТРЕТО МЕСТО ЗА ВЛАТКО СЕМЕНАКОВ НА ТРКАТА НА 50 МЕТРИ ВО ОХРИД

WEB Телевизија во живо

Во Охрид викендов, во организација на Синдикатот на образование, наука и култура, се оддржаа спортските училишни синдикални игри во различни дисциплини. Претставникот на СОУ „Јосиф Јосифовски“, професорот Влатко Семенаков, во новата трка, 50 метри спринт, го освои одличното 3-то место во конкуренција на 20 натпреварувачи од училишта од повеќе градови во Република Македонија

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *