ТОДОР АНЧЕВ ТРЕТ НА 7-ТО ИЗДАНИЕ НА „ВАЛДОС ТРЕИЛ ТРКАТА 2023“. НАСТАПИЈА ОСУММИНА ЧЛЕНОВИ НА АК „7-МИ НОЕМВРИ“

WEB Телевизија во живо

Тодор Анчев го освои третото место на 6 километри на денешната планинска треил трка „Валдос треил 2023. Денеска по седми пат, во населеното место Вавдос се одржаа две планински трки, на 6 и на 21 километри. Вавдос се наоѓа во централниот дел на Халкидики на влезот на заливот Термаикос, 47 километри од Солун. 

На трката на 6 километри настапија Петровски Бојан Чучанов Ѓорге Анчев Тоше Коцевски Игор Каркалашев Томе и Петковски Блаже, додека полумаратонската 21 километарска трка, по тешки временски услови, поради високите температури, и голема нивелација на патеката ја трчаа Прошевски Дарко Андоновски Мијалчо и Семенаков Влатко.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *