ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО БЛИЗИНА НА ГП БОГОРОДИЦА, ВОЗИЛО ОД СРБИЈА ИЗЛЕТАЛО ОД ПАТОТ

WEB Телевизија во живо

На 15.07.2023 во 23.25 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на автопатот А1 во близина кај Граничен премин Богородица, патничко возило „сузуки“ со српски национални ознаки, управувано од Д.Д.(58) од Република Грција, со живеалиште во Република Србија, излетало од патот.
 
Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката В.К.(45) и една малолетна сопатничка, додека со телесни повреди се здобила малолетна сопатничка, сите од Србија, констатирани во болницата во Гевгелија. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Гевгелија , соопшти полицијата.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *