СИМОНА МИТРОВА – ПРВЕНЕЦ НА ГЕНЕРАЦИЈАТА 2014 /2023 ПРИ ООУ „РИСТО ШУКЛЕВ“

WEB Телевизија во живо

„СО УПОРНОСТ И МОТИВИРАНОСТ ДО ЦЕЛТА“
 
Наставничкиот колегиум при ООУ ,,Ристо Шуклев” за ученик на генерацијата 2022/23 ја прогласи и додели награда на ученичката Симона Митрова од IXб, која со упорност и мотивираност покажа како се оди до целта.
Секако беше тешко да се дојде до ова, вели Симона, но ако сакаш да постигнеш нешто секогаш ке успееш во тоа, омилени предмети ми беа физика и математика но исто така ја обожавав биологијата и се запишав здравствена струка во ,, Јане Сандански “ Штип.
Таа посакува да остане доследна на нејзиниот сон, да верува во себе затоа што, вели Симона, успехот не доаѓа сам, вие мора да одите кон него.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *