ШКОЛАТА ЗА ГИТАРА СО ЗАВРШЕН КОНЦЕРТ

WEB Телевизија во живо

Синоќа се одржа завршниот концерт на Школата за гитара при Домот на култура во Гевгелија. По повод „Гевгелиско културно лето“, младите гитаристи, на кои ментор им е Костадин Динев, како и Guitar school band, приредија возбудлив концерт . Во пријатната јулска вечер можеа да се чујат познати светски и домашни рок-нумери, меѓу кои и легендарната песна на македонската рок-група „Зијан“, „Пушти коси“.
На крајот сите си заминаа со убави впечатоци, како присутната публика, така и младите гитаристи со својот ментор.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *