ПОЖАР ВО ГЕВГЕЛИЈА, ИЗГОРЕ СТАН ВО ЗГРАДА

WEB Телевизија во живо

Стан од зграда изгоре денеска во Гевгелија. Причинета е материјална штета, повредени нема.
Пожарот избувнал денеска околу 8 часот во станбената зграда на улица „Железничка“.

Според првичните сознанија, во моментот на избувнувањето на пожарот во станот немало никој. Станарите од зградата, поради чадот, веднаш и навремено излегле пред зградата од каде ја следеле интервенцијата на Територијалната противпожарна единица од Гевгелија.
 
Пожарникарите интервенирале со две возила и со пет пожарникари и успеале да го локализираат пожарот.
Причините за настанувањето на пожарот и предизвиканата материјална штета се уште се истражуваат и засега не се познати.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *