ПOЧИНА ШИНЕЈД О’КОНОР

WEB Телевизија во живо

Ирската пејачка Шинејд О’Конор почина на 56-годишна возраст, пренесува „Ајриш тајмс“.
Познатата пејачка Шинејд О’Конор има издадено 10 студиски албуми, додека нејзината песна „Nothing Compares 2 U“хипнотизирачка верзија на песната оригинално напишана од Принс, беше прогласена за светски сингл број еден на Билборд музичките награди во 1990 година.
 
Таа беше позната по нејзината избричена глава и отворените ставови за религијата, сексот, феминизмот и војната како и по нејзината музика, а дел од јавноста ќе ја памети и по кинењето на фотографијата на папата Јован Павле Втори. за време на телевизиско гостување во емисијата „Saturday Night Live“, пишува Reuters.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *