НИКОЛА ИЛИЕВСКИ ОД СОУ „ЈОСИФ ЈОСИФОВСКИ“ СО НАЈДОБАР ЕСЕЈ ЗА 2023.

WEB Телевизија во живо

Познати се резултатите од распишаниот конкурс на Сојузот на друштвата за Македонски јазик и литература на Република Македонија за најдобар есеј за сите редовни ученици од средното образование.
Ученикот Никола Илиевски од СОУ „Јосиф Јосифовски“, под менторство на професорката Александра Ќаева, го освои првото место на конкурсот на тема Што направивме со идејата на Крсте Петков Мисирков за македонскиот литературен јазик и што треба да направиме за македонскиот јазик во иднина.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *