НА ДВА ПАТИ ГЕВГЕЛИСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ГО ГАСНЕА ПОЖАРОТ КАЈ ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН „БОГОРОДИЦА“

WEB Телевизија во живо

Од Центарот за управување со кризи информираа дека вчера во 15.42 часот изби пожар околу граничениот премин „Богородица“, каде гореше ниска стеблесна шума на површина околу половина хектар (0.5 ха).

– Веднаш на терен биле излезени 3 ПП возила од Територијалната противпожарна единица со девет пожарникари, тим од МВР Гевгелија со четири гранични полицајци и тим од ЕВН „Македонија“ за исклучување на напојување со електрична енергија, согласно оперативните стандардни процедури, појаснуваат од ЦУК.
 
Пожарот бил изгаснат, но поради силниот ветер, тој повторно се активирал, Со ангажман на ТППЕ Гевгелија и субјекти од Системот за управување со кризи од локалната самоуправа Гевгелија пожарот околу граничниот премин „Богородица, бил изгаснат во 17.30 часот, соопштија од ЦУК.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *