НА ДЕНЕШЕН ДЕН РОДЕНИ СЕ ДВЕ БОМБИ, БИКИНИТЕ, НАЈМАЛИОТ ЖЕНСКИ КОСТИМ ЗА КАПЕЊЕ, И ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ, ПОРТОРИКАНСКАТА МУЗИЧКА СЕКС БОМБА

WEB Телевизија во живо

На 24 јули, 1946 година во Тихиот Океан, во близина на островот Бикини, САД ја извршија првата подводна атомска експлозија. Бикини е посебен вид костим за капење, а овој модел на женски костим за капење е најпопуларен. Создаден е во 1946 година.
Во времето кога Рир го создаде најмалиот костим за капење за жени, на првиот ден од јули 1946 година, Американците спроведоа нуклеарен тест на атол во Јужниот Пацифик. Името на атолот на кое се случи нуклеарниот тест се викаше Бикини.

На 24 јули 1969 во Бронкс, Њујорк, од родители со порториканско потекло: Гвадалупе Родригес и Дејвид Лопез. Посетувала католичко средно училиште каде што почнала да се занимава со спорт, а од 16 години започнала да посетува часови по танцување и пеење. Го напуштила школувањето после еден семестар на колеџ и целосно се посветила на танцувањето.
 
Нејзин прв позначаен настап како танчерка бил во популарното телевизиско шоу „Во живи бои“ (In Living Color), а нејзин прв познат филмски настап е во филмот „Воз со пари“ (Money Train). Како пејачка се проби во врвот на популарната музика со деби албумот „На 6-ка“ (On the 6) објавен на 1 јуни, 1999, како и со вториот албум „Џеј Ло“ (J.Lo).

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *