МАКЕДОНСКИОТ РОК КОНЕЧНО ГО ДОБИ ЗАСЛУЖЕНОТО ПРИЗНАНИЕ-„ЛЕБ И СОЛ“ ДОБИЈА ОРДЕН ЗА ЗАСЛУГИ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

WEB Телевизија во живо

Претседателот Стево Пендаровски вечерва на свечена церемонија во Вила Водно ги одликуваше Бодан Арсовски, Кокан Димушевски, Влатко Стефановски и Гарабет Тавитјан со Орден за заслуги за Република Македонија.
Вашата музика, драги лауреати, во дамарите на македонската душа има митски димензии затоа што претставува културно наследство со кое се идентификуваа и растеа, и сѐ уште растат и живеат генерации Македонци – нагласи Пендаровски.
Многумина рокери коментираат дека предолгото чекање на овие признанија е неправда која многу порано требало да заврши.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *