ЛИЛЈАНА МАЈСТОРОВА – ПРВЕНЕЦ НА ГЕНЕРАЦИЈА 2014/2023 ПРИ ООУ „ВЛАДО КАНТАРЏИЕВ“ ЗА „ТВ НОВА 12:

WEB Телевизија во живо

„НИШТО НЕ Е ТЕШКО КОГА ПРЕД СЕБЕ ЌЕ СИ ПОСТАВИШ ЦЕЛ ДА БИДЕШ НАЈДОБАР“
 
Ништо не е тешко кога се сака и пред себе е поставена цел да се биде најдобар. Сите предмети ги сакав и се трудев за сите особено за хемија,биологија и физика. Моето школување ке го продолжам во СОУ,,Јосиф Јосифовски”каде се запишав во природно математичка билингвална паралелка, изјави за ТВ Нова 12 Мајсторова.
 
Инаку, Лилјана во текот на сите години на школување покажа континуиран одличен успех, примерно поведение и учество на многу натпревари.
Она што особено ја истакнува Лилјана е нејзината скромност, смиреност, остроумност, харизматичност, емпатичност и секако нежност и убавина.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *