КНИГАТА „ХЕМИСКИ ТРАГИ, HAARP И ЦЕЛОСНА ДОМИНАЦИЈА НА ПЛАНЕТАТА ЗЕМЈА“ ОД ЕЛАНА ФРИЛАНД ПРЕТСТАВЕНА ВО БЕЛГРАД

WEB Телевизија во живо

Оваа интересна книга за застрашувачки воени технологии заснована на откритијата на големиот Никола Тесла беше претставена на Машинскиот факултет во Белград.
Необичните временски непогоди што ја погодија Србија немаат исклучиво природни причини, туку се резултат и на човечките обиди за модификација на климата, изјавија експертите од Машинскиот факултет во Белград во вторникот на промоцијата на книгата „Хемиски траги, HAARP и целосна доминација на планетата Земја“ од Елана Фриланд.
Ова е второ дело објавено на Машинскиот факултет кое се занимава со современата примена на помалку футуристичките пронајдоци на Никола Тесла, на кои се базираат современите воени технологии.
 
Книгата на Елана Фриланд предизвика бура од реакции во САД, бидејќи цитира дури 1.500 извори, од кои најголемиот број се официјални документи и патенти, вклучувајќи го и оној наречен „Метод и опрема за измена на регионите во атмосферата на Земјата, јоносферата и/или магнетосферата“. Тоа е изум на американскиот физичар Бернард Истлунд, креаторот и директорот на првиот објект за висока фреквентна емисија HAARP на Алјаска.
 
– Според достапните податоци, денес во светот има 47 вакви направи. Суштината на HAARP е воената употреба за загревање на јоносферата за создавање на плазма „огледала“ и радари над хоризонтот. На денешното ниво на развој на ракетното оружје, сè се сведува на брзината на реакцијата на нападот, така што од воен аспект, злоупотребата на јоносферата беше неизбежна со помош на направата што ја нарекуваме HAARP. Постои континуирана трка во развојот на системи за превентивно откривање на удари меѓу Русија и САД – објасни рецензентот на книгата, проф. д-р Момчило Милиновиќ од Катедрата за вооружени системи на Машинскиот факултет.
 
За да може системот HAARP да функционира, јоносферата, како и другите делови од атмосферата на Земјата, се преполнуваат со тони високопроводливи честички наречени хемиски траки.
-Тогаш беше забележано дека на овој начин може да се влијае на времето или да се шират болести и се роди ново оружје – вели д-р Милиновиќ.
Целта на објавувањето на книгата „Хемиски траги, HAARP и целосна доминација на планетата Земја“, како што беше речено, не е да се создаде паника преку злоупотреба на стравот во јавноста од непознатото, туку спротивното – рационализација на проблемот.
 
-ХААРП е навистина гранична област во која примената на една технологија навлегува во општествени проблеми, бидејќи со неа може да се постигнат политички и воени цели. Класичните вооружени конфликти сè уште постојат како манифестација, но оваа технологија, поопасна од нуклеарните силоси, ги надмина сите други. Застрашувачка е самата идеја за таканаречено несмртоносно оружје со кое некој може да влијае на времето на тој начин што ќе предизвика уништување на посевите, масовна глад и, како резултат на тоа, општествени и политички потреси – заклучи Владимир Давидовиќ, уредник на изданието, помошник на српскиот министер за правда.
 
Емисионите станици HAARP исто така се користат за испитување на длабочините на морето со цел да се откријат непријателските нуклеарни подморници и внатрешноста на Земјината кора.
-Денес ваквата томографија на Земјата е реалност, што се виде неодамна кога Американците презентираа прецизните податоци за севернокорејските тунели за нуклеарни проби, иако тие се на 800 метри под земја.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *