ЈАНА ДИМИТРОВА ПРВЕНЕЦ НА ГЕНЕРАЦИЈА НА ООМУ „ВАСО КАРАЈАНОВ“- ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Наставничкиот совет при ООМУ „Васо Карајанов“ – Гевгелија ја прогласува ученичката ЈАНА ДИМИТРОВА за Првенец на генерација во учебната 2022/23 година. Јана го заврши своето основно музичко образование во класата по виолина кај проф. Соња Панова и основното балетско образование во класата кај проф. Виолета Чокова. Во текот на нејзиното школување во нашето училиште, Јана учествуваше на концертните музички и балетски активности како и на повеќе натпревари и ги има освоено следниве награди: 4 први награди 4 втори награди и 3 трети награди на меѓународни натпревари по виолина и 1 прва и 1 трета награда на меѓународни натпревари по балет во Македонија и Бугарија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *