ИЗЛОЖБА 120 ГОДИНИ БОРБА ЗА ДРЖАВНОСТ И САМОСТОЈНОСТ ВО МУЗЕЈОТ НА МАКЕДОНСКАТА БОРБА

WEB Телевизија во живо

Фотографии и документи кои ги претставуваат историските премрежија на патот до независноста на Македонија содржи изложбата која ја подготви Музејот на македонската борба за самостојност во чест на големиот јубилеј 120 години од Илинденското востание.
Со оваа изложба, Музејот се вклучува во одбележувањето со серија настани коишто ќе бидат организирани во текот на оваа јубилејна година.
Изложбата е поставена на 26 врамени паноа со фотографии и документи претставувајќи ги историските настани на патот до независноста на Македонија во 1991 година

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *