И ПРЕКУ ФОЛКЛОРОТ СЕ ЧУВААТ СПОМЕНИТЕ НА МАКЕДОНСКИТЕ БОРЦИ ЗА СЛОБОДА

WEB Телевизија во живо

Фолклорот ги прикажува хероите како бранители на татковината и кај нив буди чувство на гордост. Членовите на Литературниот клуб при ЈОУ Дом на култура „Македонија“- Гевгелија, под менторство на Емилија Старделова, заедно со Анасамблот „Бојмија“, утре, среда, на 5 јули 2023година , во 20.00 часот на платото пред Народниот театар ќе се претстават пред гевгелиската публика, во рамки на Гевгелиското културно лето 2023 , со мултимедијалната манифестација „Фолклорот и традицијата негувани низ времето“.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *