ХОРОТ „ГОРТИНИЈА“ СО ДИРИГЕНТОТ ИЛИЈА АТАНАСОВ ЈА ПРЕТСТАВУВА МАКЕДОНИЈА НА МЕЃУНАРОДНИОТ ХОРСКИ НАТПРЕВАР SPITTAL AN DER DRAU ВО АВСТРИЈА

WEB Телевизија во живо

Спитал ан дер Драу, градот во Корушка, Австрија, изминатите денови беше центарот на светската хорска уметност. Во подножјето на австриските Алпи, градот восхитува со спојот на традиционалното и современото, додека домаќинот се потруди сите хорови-учесници, вклучувајќи го и градскиот мешан хор „Гортинија“ од Гевгелија, Македонија, да се чувствуваат како вистински хорски ѕвезди

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *