СЕР ЕЛТОН ЏОН СЕ ЗБОГУВАШЕ ОД СЦЕНАТА

WEB Телевизија во живо

„Никогаш повеќе нема да одам на турнеја“, рече Елтон Џон по завршувањето на последниот концерт во Стокхолм, дел од турнејата „Goodbuy yellow brick road“ со која срдечно се збогуваше со своите обожаватели.
 
Сер Елтон Џон им порача на своите фанови дека ќе останат во неговата „глава, срце и душа“ додека го затвора последното шоу од неговата проштална турнеја – по повеќе од 50 години поминати на сцената.
 
Фановите кои полетаа од далеку до Стокхолм за да бидат сведоци на она што сер Елтон рече дека ќе биде последното шоу на неговата последна турнеја, ја опишаа вечерта како „горчлив“ момент“.
 
Мегаѕвездата се збогуваше со настапот во живо во саботата, откако тој настапи за последен пат во Велика Британија на фестивалот Гластонбери минатиот месец со ѕвездени сет на гости изведувачи.
 
По емотивната изведба на Твојата песна во Теле2 арената и пред неговата последна песна„Goodbuy yellow brick road“, сер Елтон им рече на илјадниците присутни: „ Ова е последната песна и ја завршува во прекрасниот град Стокхолм во Шведска.
„Моето прво (шоу) во Шведска беше на 7 јули 1971 година, така што горе-долу пред 52 години од денеска.
 
Размислувајќи за својот живот, тој рече: „Ја имав најубавата кариера, неверојатна. Педесет и две години чиста радост свирејќи музика, колку сум среќен што се занимавав со музика?
„Но, јас немаше да седам овде да не бевте вие. Ги купивавте сингловите, албумите и ЦД-ата и уште поважно ги купувавте билетите за концертите и знаете како сакам да свирам во живо.
„Мојот живот беше да свирам за вас, а вие бевте апсолутно прекрасни – ви благодарам. Никогаш нема да ве заборавам . Сум свирел толку многу концерти, како да заборавам? Вие сте во мојата глава, моето срце и душа и ви благодарам многу“.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *