БОЖИЦА ЈАКИМОВА,ПРВЕНЕЦ НА ГЕНЕРАЦИЈАТА 2019/2023 НА СОУ „БОГДАНЦИ“

WEB Телевизија во живо

Согласност интерни критериуми за избор на првенец на генерацијата 2019-2023 год. и Одлука од Наставнички Совет при СОУ „Богданци“ беше избрана ученичката БОЖИЦА ЈАКИМОВА.
Наградата од училиштето е секогаш според потребите на ученикот во парична вредност 3 000 ден. Ученичката ќе добие награда и од Градоначалникот г-н Блаже Шапов и Советот на Општина Богданци еднократна парична вредност 60 000 ден.
На матурантите да им посакаме успешна иднина и остварување на нивните цели, изјави при доделувањето на дипломите директорката Росица Шабанова
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *