БИБЛИОТЕКА „ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ“ – ГЕВГЕЛИЈА СО НОВА ВЕБ-ЛОКАЦИЈА

WEB Телевизија во живо

ЈОУ Библиотека „Гоце Делчев“ – Гевгелија го претстави својот нов сајт: https://bibliotekagevgelija.com.mk/
На оваа локација, љубителите на книгата отсега ќе може да ги следат новостите поврзани со активностите на библиотеката, а ќе биде обезбеден и пристап до сите други корисни информации во врска со членарината, одделите, историјатот на библиотеката итн.

Во рамки на проектот Дигитална Библиотека кој отпочна да се реализира од оваа година, за сите заинтересирани е обезбеден и пристап до некои од е-изданијата од Роднокрајниот оддел на библиотеката.
 
Во моментов е обезбеден пристап до изданијата „Метрички карван“ https://bibliotekagevgelija.com.mk/…/metricki-karvan/ и некои изданија од автори со потекло од Гевгелија и гевгелискиот крај: https://bibliotekagevgelija.com.mk/…/rodnokrajni-avtori/
Претстојниот период ќе се работи на дигитализација и на други изданија од овој оддел.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *