АНЃЕЛ АЕВСКИ – ПРВЕНЕЦ НА ГЕНЕРАЦИЈАТА 2014 /2023 ПРИ ООУ „КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“

WEB Телевизија во живо

„ДО УСПЕХОТ СЕ ОДИ СО ОДЛУЧНИ ЧЕКОРИ“
 
Првенец на генерацијата 2014/2023 при ООУ „Климент Охридски“ – Миравци е ученикот Ангел Аевски. Негови достојни „противници“ беа учениците Михаела Карајанова, Тијана Атанасова и Теодора Ристова.
Заврши една голема дружба , вели Аевски, една фаза од нашето образование, и сега сме на почеток на едно друго поглавје и верувам во моменти кои во себе ќе ни донесат убави спомени.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *