15 ЈУЛИ , ПИКОТ НА ТУРИСТИЧКАТА СЕЗОНА, ГОЛЕМА ПРЕСЕЛБА НА ТУРИСТИТЕ НА ЕГЕЈСКОТО МОРЕ

WEB Телевизија во живо

Започна шпицот на туристичката сезона. Илјадници луѓе во странски и домашни возила, семејства, организирани туристички тури, еднодневни автобуски тури од македонски градови…Колони возила чекаат за излез кон Грција на граничниот премин Богородица. Задржувањето е повеќе од еден час.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *