ЗАПОЧНА ИЗГРАДБАТА НА ГОЛЕМИОТ УРБАН ПАРК ВО ГЕВГЕЛИЈА НА ПОВРШИНА ОД 6.000 КВАДРАТНИ МЕТРИ

WEB Телевизија во живо

Во текот на вчерашниот ден започнаа градежните активности во Гевгелија со кои се предвидува изградба на нов најсовремен и модерен парк парк на површина од 6.000 квадратни метри. За реализација на овој проект Од буџетот на Општина Гевгелија се издвоени 6.500.000 денари.

Изградбата опфаќа нови пешачки патеки од павер елементи, простор за одмор, модерно осветлување и хортикултурно уредување. Воедно, тука ќе никнат и нови садници со кои ќе се придонесе општина Гевгелија да добие уште повеќе зеленило.
Паркот се гради во близина на постоечкиот комплекс згради во близина на кружниот тек на булеварот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *