И ТОА СЕ СЛУЧУВА. ВО СУДАР НА ВЕЛОСИПЕДИСТИ НА КЕЈОТ ВО СКОПЈЕ, ЕДНИОТ ТЕШКО ПОВРЕДЕН, ДРУГИОТ ПОБЕГНАЛ

WEB Телевизија во живо

Во билтенот на МВР е забележано дека едно лице е тешко повредено синоќа во судир помеѓу два велосипеди на велосипедска патека на кејот на реката Вардар во центарот на Скопје.
„Вчера дојде до несреќа помеѓу велосипед управуван од К.Е.(38) од Скопје и друг велосипед кој го напуштил местото“, стои во билтенот на МВР.
Скопјанецот се здобил со тешки повреди констатирани во Градската општа болница „8 Септември“. Увид извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *