ВО КРВОДАРИТЕЛСКАТА АКЦИЈА ВО СОРАБОТКА СО МВР ГЕВГЕЛИЈА, КРВ ДАРУВАА 33 КРВОДАРИТЕЛИ!

WEB Телевизија во живо

ОО Црвен крст Гевгелија во соработка со МВР Гевгелија, со поддршка на Институтот за трансфузиона медицина, на ден 31.05.2023 година реализираа уште една успешна крводарителска акција.
Во периодот од 10 до 16ч. во просториите на ЈОУ Пионерски дом Гевгелија, вкупно крв даруваа 33 крводарители.
ОО Црвен крст Гевгелија изрази благодарност до припадниците на МВР Гевгелија и сите хумани граѓани кои даруваа крв за спас на нечиј живот, како и до управата на Пионерски дом Гевгелија кои како одлични домаќини ги отворија вратите за реализација на ваков хуман чин.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *